Tegelmäster > Kontakt

Vårt team

Stefan Andersson

Projektsäljare Sthlm / Uppsala / Värmland / Västmanland / Närke / Dalarna

0703 -92 93 98

stefan.andersson@tegelmaster.se

Johan Bergius

Projektsäljare Stockholm/ Östergötland / Södermanland / Norrland

0760 - 29 54 68

johan.bergius@tegelmaster.se

Stefan Wallmark

Försäljningschef

0735 - 06 37 23

stefan.wallmark@tegelmaster.se

Peter Walfridsson

Projektsäljare Syd / Småland Öst

0760 - 29 16 91

peter.walfridsson@tegelmaster.se

Andreas Berglund

Projektsäljare Syd / Småland Öst / Marktegel

0702 - 49 09 20

andreas.berglund@tegelmaster.se

Per Mathiesen

Projektsäljare - Väst / Göteborg

0725 - 26 51 52

per.mathiesen@tegelmaster.se

Marknad

Catharina Holmström, VD, Tegelmäster

Catharina Holmström

VD & Marknadschef

0721- 47 97 20

catharina.holmstrom@tegelmaster.se

Maria Nillius

Varumärkesstrateg / Kommunikatör

0725 - 26 30 06

maria.nillius@tegelmaster.se

Therese Priscar

Projektkoordinator Marknad

0732 - 01 30 10

therese.priscar@tegelmaster.se

Innesälj

Elin Blomqvist

Säljkoordinator - Mälardalen / Öst / Norr

0708 - 58 07 62

elin.blomqvist@tegelmaster.se

Malin Hedbrandh

Säljkoordinator / Teamledare - Syd

040 - 54 22 17

malin.hedbrandh@tegelmaster.se

Josefin Johansson

Säljkoordinator- Väst

0705 - 63 68 48

josefin.johansson@tegelmaster.se

Susanne Almqvist

Logistikkoordinator

0723 - 01 52 92

susanne.ahlqvist@tegelmaster.se

Konstruktion

Ivan Stefanov

Konstruktör

0706 - 09 22 70

ivan.stefanov@tegelmaster.se

Anton Persson

Team leader Konstruktion

0761 - 65 13 69

anton.persson@tegelmaster.se

Alice Lingegård

Hållbarhetsansvarig / Konstruktör

0727 - 12 60 03

alice.lingegard@tegelmaster.se

Emma Johnsson

Konstruktör

0708 - 17 58 55

emma.johnsson@tegelmaster.se

Ermin Fetahovic

Konstruktör

0725-50 35 30

ermin.fetahovic@tegelmaster.se

Ekonomi

Ledning

Catharina Holmström, VD, Tegelmäster

Catharina Holmström

VD & Marknadschef Tegelmäster

0721- 47 97 20

catharina.holmstrom@tegelmaster.se

Malin Hedbrandh

Säljkoordinator / Teamledare - Syd

040 - 54 22 17

malin.hedbrandh@tegelmaster.se

Stefan Wallmark

Försäljningschef

0735 - 06 37 23

stefan.wallmark@tegelmaster.se

Per Mathiesen

Projektsäljare - Väst / Göteborg / Småland väst

0725 - 26 51 52

per.mathiesen@tegelmaster.se

I hjärtat av Lunds östra stadsentré blomstrar nu ett inspirerande exempel på framtidens boende. Med projektet "Lundaportens trädgårdsstad" har Liljewall tillsammans med OBOS Sverige AB, Lunds Kommuns Fastighets AB och Gunilla Svensson Arkitektkontor AB, skapat inte bara bostäder utan ett hem för gemenskap, hållbarhet i närhet av naturlig njutning.

”Samspelet mellan vegetation och tegel var i fokus i projektet Lundaportens trädgårdstad. Den biologiska mångfalden var även en viktig del...

Kontor och showroom

Malmö

Olsgårdsgatan 15
215 79 MALMÖ

040 – 54 22 00

info@tegelmaster.se

Utlastning – helgfri vardag
07.30 – 16.00

Helgfri vardag – bokade besök
08.00 – 16.30

Boka ditt besök
info@tegelmaster.se

Fakturaadress

Tegelmäster AB
Olsgårdsgatan 15
215 79 MALMÖ

faktura@tegelmaster.se

Order- och offertförfrågan

order@tegelmaster.se

Privatpersoner hänvisar vi till byggvaruhandel

Stockholm Studio B3 Showrrom Tegelmäster

Stockholm

Finlandsgatan 18
164 74 KISTA

040 – 54 22 00

info@tegelmaster.se

Helgfri vardag – bokade besök
9.00 – 16.30

Boka ditt besök
stefan.andersson@tegelmaster.se
stefan.wallmark@tegelmaster.se

Showroom Studio B3

Barnhusgatan 3
111 23 STOCKHOLM

Öppet – helgfri vardag
09.00 – 16.30

Tegelmäster AB
Olsgårdsgatan 15
215 79 MALMÖ

faktura@tegelmaster.se

order@tegelmaster.se

Privatpersoner hänvisar vi till byggvaruhandel.

Göteborg Kvarnby showroom Tegelmäster

Göteborg

Götaforsliden 13, mitten
431 34 Mölndal

040 – 54 22 00

info@tegelmaster.se

Öppettider

Vi tar endast emot bokade besök, kontakta
per.mathiesen@tegelmaster.se

Tegelmäster AB
Olsgårdsgatan 15
215 79 MALMÖ

faktura@tegelmaster.se

order@tegelmaster.se

Privatpersoner hänvisar vi till byggvaruhandel.

Luleå

Svenska Kakel
Banvägen 21 C
973 46 Luleå

040 – 54 22 00

info@tegelmaster.se

Helgfri mån, ons-fre
6.45 – 17.00

Helgfri tisdag
6.45 – 18.00

För mer information kontakta
magnus.pettersson@tegelmaster.se

Tegelmäster AB
Olsgårdsgatan 15
215 79 MALMÖ

faktura@tegelmaster.se

order@tegelmaster.se

Privatpersoner hänvisar vi till byggvaruhandel.

Malmö

Olsgårdsgatan 15
215 79 MALMÖ

040 – 54 22 00

info@tegelmaster.se

Utlastning – helgfri vardag
07.30 – 16.00

Helgfri vardag – bokade besök
08.00 – 16.30

Boka ditt besök
info@tegelmaster.se

Fakturaadress

Tegelmäster AB
Olsgårdsgatan 15
215 79 MALMÖ

faktura@tegelmaster.se

Order- och offertförfrågan

order@tegelmaster.se

Privatpersoner hänvisar vi till byggvaruhandel

Stockholm Studio B3 Showrrom Tegelmäster

Stockholm

Finlandsgatan 18
164 74 KISTA

040 – 54 22 00

info@tegelmaster.se

Helgfri vardag – bokade besök
9.00 – 16.30

Boka ditt besök
stefan.andersson@tegelmaster.se
stefan.wallmark@tegelmaster.se

Showroom Studio B3

Barnhusgatan 3
111 23 STOCKHOLM

Öppet – helgfri vardag
09.00 – 16.30

Tegelmäster AB
Olsgårdsgatan 15
215 79 MALMÖ

faktura@tegelmaster.se

order@tegelmaster.se

Privatpersoner hänvisar vi till byggvaruhandel.

Göteborg Kvarnby showroom Tegelmäster

Göteborg

Götaforsliden 13, mitten
431 34 Mölndal

040 – 54 22 00

info@tegelmaster.se

Öppettider

Vi tar endast emot bokade besök, kontakta
per.mathiesen@tegelmaster.se

Tegelmäster AB
Olsgårdsgatan 15
215 79 MALMÖ

faktura@tegelmaster.se

order@tegelmaster.se

Privatpersoner hänvisar vi till byggvaruhandel.

Luleå

Svenska Kakel
Banvägen 21 C
973 46 Luleå

040 – 54 22 00

info@tegelmaster.se

Helgfri mån, ons-fre
6.45 – 17.00

Helgfri tisdag
6.45 – 18.00

För mer information kontakta
magnus.pettersson@tegelmaster.se

Tegelmäster AB
Olsgårdsgatan 15
215 79 MALMÖ

faktura@tegelmaster.se

order@tegelmaster.se

Privatpersoner hänvisar vi till byggvaruhandel.

*” anger obligatoriska fält

Kontakta oss

OBS! Privatpersoner hänvisar vi till byggvaruhandel.

phone